موجودات زنده tag:http://jandaran.mihanblog.com 2020-03-28T23:20:33+01:00 mihanblog.com حیوانات دوست داشتنی 2011-08-30T07:57:33+01:00 2011-08-30T07:57:33+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/28 payam khatabakhsh   
]]>
کوچکترین حیوانات جهان 2011-08-30T07:52:29+01:00 2011-08-30T07:52:29+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/27 payam khatabakhsh   کوچکترین میمون جهان،بوزینه ی قد کوتاه نام دارد .محل زندگی این حیوان در برزیل،کلمبیا،اکوادور و پرو است.قد این میمون 11 الی 15 سانتی متر و اندازه ی دمش 17 الی 22 سانتی متر است.وزن این حیوان 120 گرم است،اما به هنگام تولد تنها 15 گرم وزن دارد.عمر این حیوان 11 الی 16 سال است.    

میمون

کوچکترین میمون جهان،بوزینه ی قد کوتاه نام دارد .محل زندگی این حیوان در برزیل،کلمبیا،اکوادور و پرو است.قد این میمون 11 الی 15 سانتی متر و اندازه ی دمش 17 الی 22 سانتی متر است.وزن این حیوان 120 گرم است،اما به هنگام تولد تنها 15 گرم وزن دارد.عمر این حیوان 11 الی 16 سال است.

 

]]>
تصاویر فوق العاده جالب از حشرات زیر میکروسکوپ 2011-08-17T15:31:06+01:00 2011-08-17T15:31:06+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/26 payam khatabakhsh . . بقیه ی عکس ها در ادامه ی مطلب…! * .

.

تصاویر فوق العاده جالب از حشرات زیر میکروسکوپ-لیموترش دات نت

.

بقیه ی عکس ها در ادامه ی مطلب…!

*

.
]]>
ببر سفید 2011-08-17T08:08:23+01:00 2011-08-17T08:08:23+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/25 payam khatabakhsh اسطوره، افسانه، یا گربه‌ای ژنتیك! در بعضی از محافل علمی، ببر سفید را حرامزاده می‌‌نامند چرا كه این‌گونه فقط و فقط در اثر جفت‌گیری دو ببر برادر و خواهر، پدر و دختر و یا مادر و پسر پدید می‌آید! اما واقعیت آن است كه ببر سفید حیوان كامل و مقاومی نیست. سالیان سال است كه افواه عمومی و حتی مطبوعات از «ببر سفید سلطنتی بنگال» ی هولناكی است. اسطوره، افسانه، یا گربه‌ای ژنتیك! در بعضی از محافل علمی، ببر سفید را حرامزاده می‌‌نامند چرا كه این‌گونه فقط و فقط در اثر جفت‌گیری دو ببر برادر و خواهر، پدر و دختر و یا مادر و پسر پدید می‌آید! اما واقعیت آن است كه ببر سفید حیوان كامل و مقاومی نیست. سالیان سال است كه افواه عمومی و حتی مطبوعات از «ببر سفید سلطنتی بنگال»
ی هولناكی است.

]]>
ازحیوانات چه می دانید؟ 2011-08-17T07:53:38+01:00 2011-08-17T07:53:38+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/24 payam khatabakhsh -هر چه از استوا به سمت قطب پیش میرویم اندازه موجودات بزرگتر میشود مثل پنگوئن ها - روباه - وال. - گاو نر کور رنگ است و فقط نسبت به حرکات شنلی که گاو باز در مقابل چشمانش تکان میدهد به خشم میاید و دیگر فرقی نمیکند که شنل به چه رنگی باشد. - وزن کل موریانه های جهان ده برابر وزن کل انسانها است. - ادرار موش در زیر اشعه ماورا بنفش میدرخشد و همین امر باعث میشود که بازها بتوانند آنها را شکار کنند. - کانگروها قادر نیستند بسوی عقب راه بروند. - مارها و ببرهای استرالیایی که چشمهایشان توسط پرندگان کور شده
-هر چه از استوا به سمت قطب پیش میرویم اندازه موجودات بزرگتر میشود مثل پنگوئن ها - روباه - وال.

- گاو نر کور رنگ است و فقط نسبت به حرکات شنلی که گاو باز در مقابل چشمانش تکان میدهد به خشم میاید و دیگر فرقی نمیکند که شنل به چه رنگی باشد.
- وزن کل موریانه های جهان ده برابر وزن کل انسانها است.
- ادرار موش در زیر اشعه ماورا بنفش میدرخشد و همین امر باعث میشود که بازها بتوانند آنها را شکار کنند.
- کانگروها قادر نیستند بسوی عقب راه بروند.
- مارها و ببرهای استرالیایی که چشمهایشان توسط پرندگان کور شده اند به راحتی میتوانند به زندگی خود ادامه دهند
- یکی از سمی ترین حیوانات دنیا نوعی عروس دریائی است که سم آن در کمتر از دو دقیقه قربانی خود را میکشد.
- فقط سی درصد از مارهای دنیا سمی هستند.
- عقربها تنها موجوداتی هستند که اشعه رادیو اکتیویته تاثیری به آنها ندارد و جالب تر اینکه عقربها دو دشمن دارند یکی از آنها یک نوع سار است و دیگری مگس.
- مار «آناکوندا» تنها نمونه افعی است که بچه می زاید.
- ملکه موریانه پنجاه بار بزرگتر از جفت مذکر خود می باشد.
- زمان بارداری فیل به ۲ سال می رسد.
- نوعی ماهی وجود دارد که با کمک باله هایش به سطح آب می آید و یک و نیم دقیقه در هوا پرواز می کند و به شکار طعمه خود می پردازد.
- اسب ماده سی دندان و اسب نر سی و شش دندان دارد.
- حس بویاییه مورچه با حس بویاییه سگ برابری میکند.
- از بزاق یک نوع خفاش خون آشام داروی ساخته اند که جلوی سکته مغزی را میگیرد.
- در صورت نبودن غذا تمساح قوی همنوع ضعیفتر از خود را می خورد.
- کوچکترین سگ جهان ، دارکیده پیترزبورگ با ۶۰۰ گرم وزن می باشد.
- پنگوئن نر در طول دو ماه محافظت از تنها تخم پگوئن ماده چیزی نمی خورد و چهل درصد وزن خود را از دست دهد.
- قلب گنجشک ۱۰۰ بار در دقیقه می زند ، درضمن میدانستی که گنجشکها روی زمین راه نمی روند بلکه می پرند.
- مار میتواند تا نیم ساعت بعد از قطع شدن سرش نیش بزند.
- بزرگترین مار جهان ، ۸ متر طول و ۱۲۵ کیلوگرم وزن دارد.
- قدرت بینایی جغد هشتاد و دو برابر انسان است.
- دلفینها و فیلها فقط ۲ ساعت در شبانه روز می خوابند.
- حداکثر سرعت لاک پشت های غول پیکر چهار و نیم متر در دقیقه است که خرگوش این فاصله را در کمتر از نیم ثانیه می پیماید.
- بزرگترین جانور بی مهره ماهی مرکب غول پیکر است د بلندیش ممکن است تا حدود ۱۵ متر برسد.
- شمپانزه، اورانگوتان، گوریل، میمون، سگ، گربه، راکون، خوک، فیل و اسب ۱۰ تا از باهوشترین حیوانات هستند.
- وزن مغز گوریل ۶۰۰ گرم است و مغز فیل یک هزارم وزن بدن اوست.
- سگها دنیا را بیرنگ و مات می بینند د آنها نزدیک بین بوده و تنها سایه های خاکستری رنگ را تشخیص می دهند.
- ماهی قزل آلا یکی از بهترین و معروفترین ماهیهای پرورشی آبهای شیرین است و نوع رنگین کمان آن نخستین بار از آمریکا به نقاط دیگر برده شده است.
- فیل از گوشهایش بعنوان تهویه هوا نیز استفاده میکند د فیل دمای بدنش را توسط گوشهایش متعادل نگه میدارد ، چون سطح بزرگی دارد که حیوان میتواند از طریق آن گرمای بدنش را کاهش دهد.
- ضربان قلب مرغ مگس خوار ۱۰۰۰ مرتبه در دقیقه است.
- حیواناتی چون سگ و گربه تنها از طریق نفس زدن تند ، تند به دفع گرمای بدن خود می پردازند و بدین علت است که سگ در هوای گرم دهان خود را باز کرده و له له می زند ، تا بدینگونه از حرارات و گرمای بدن خود بکاهد.
- بعضی از پرندگان چنان درجه حرارت بدنشان بالاست که مجبورند برای حفظ این گرما ، غذای زیادی بخورند د بطوریکه اگر شما بخواهید باندازه این نوع پرندگان غذا بخورید باید در هر وعده غذا حداقل ده کیلو غذا بخورید.
- یک سوسک، بدون سر میتواند ۹ روز زنده بماند قبل از اینکه از گرسنگی بمیرد.
- فیل تنهاحیوانی است که نمی تواند بپرد.
- چشم شترمرغ بزرگتر از مغزش است.
- قوه چشایی پروانه ها در پاهای آنان تعبیه شده است.

- داندنهای تمساح در همه سنین عمر دوباره در میاید.
- جانوری موسوم به «راکون» قبل از صرف غذا، حتما باید ابتدا غذای خود را با آب بشوید.
- یک زنبور ناگزیر است دو میلیون دفعه روی گلها بنشیند تا بتواند یک لیوان عسل تولید کند.
- مار ناشنوا ست و محیط اطراف خود را با ارتعاشاتی که از زمین دریافت میکند احساس میکند.
- زالو در یک دفعه ۲ تا ۳ سانتیمتر مکعب خون می مکد و بعد از آن یک سال تمام چیزی نمیخورد.
- کنه که حشره ای ریز است، میتواند یک سال تمام بدون غذا زنده بماند.
- شاخ گرگدن گر چه شبیه استخوان است اما در واقع توده ای از موهایی است که محکم در هم تنیده شده است.
- زمانیکه گورخرها گله ایی در کنار هم می ایستند با خطهایی که به بدن دارند در همدیگر ادغام میشوند و این باعث میشود که حیوانات درنده نمیتوانند جهت شکار آنها تمرکز حواس کنند.
- طول بدن تمساح به ۵ متر و وزن آنها بیش از پانصد و بیست کیلوگرم هم می رسد تمساح ها براحتی در آب شنا میکنند و با بستن پرده گوش و بینی خود میتوانند بیش از یکساعت نفس خود را در سینه حبس کنند و زیر آب بمانند.
- اسب های آبی میتوانند مسافت کوتاهی را با سرعتی برابر ۳۰ کلیومتر در ساعت بدوند با این تصور که اسب های آبی وزنی در حدود سه تن دارند.
- بعضی از جانوران براینکه بتوانند بخوابند علاوه بر چشم، گوشهای خود را نیز می بندند تا صدا کمتر مزاحم خواب آنان بشود.
- یک فیل قادر است پنج تن بار را به آسانی به پشتش حمل کند.
- فقط پشه ماده نیش میزند و از پروتئین خون میکده شده جهت تخم گذاری استفاد میکند.
- بزرگترین نهنگ جهان به نام نهنگ آبی رنگ که ۳۳ متر طول و ۱۸۰ تن وزن دارد، چند سال پیش در آبهای خلیج فارس مشاهده شده است.
- خرچنگهای ماده پس از جفتگیری، زوج خود را میکشند و میخورند.
- دوران بارداری در فیل ۲۱ ماه است.
- یک نژاد خاصی از خفاشها به نام هومل، کوچکترین پستاندار روی زمین هستند این نوع خفاش وزنش بیشتر از ۲ گرم نیست.
- تند روترین جانور روی زمین چیتا یا همان یوزپلنگ است که در دشتهای افریقا یا جنوب آسیا از جمله ایران زندگی میکند. گفته میشود که این جانور قادر است بیش از پانصد متر را طی پانزده ثانیه بپیماید د به عبارت دیگر، سرعت او در حدود ۱۲۰ کلیومتر در ساعت است.
- فیلها قدرت بینایی ضعیفی دارند، به طوری که شبها بچه خود را با کفتار اشتباه میگیرند.
- چشمان موش کور به کوچکی انتهای سوزن ته گرد است و فقط تاریک و روشن را نشان میدهد.
- فقط قورباغه های نر قور قور میکنند.
- در آفریقای جنوبی، اسب آبی در مقایسه با دیگر حیوانات، باعث بشترین تلافات جانی در بین انسانها میشود.
- تمساح نمی تواند زبانش را بیرون بیاورد.
- وزن مغر فیل ۱۰۰۰/۱ وزن اوست.
- زرافه میتواند با سرعت ۵۷ کیلومتر در ساعت بدود.
]]>
خطرناک ترین مارهای جهان 2011-08-15T08:15:26+01:00 2011-08-15T08:15:26+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/22 payam khatabakhsh  نگاهی كوتاه به چند مار خطرناک جهان   تصویر دیدنی یك مار كولوور كه زبانش را بیرون آورده است. زبان دو شاخه مارها عامل اصلی بقای این موجودات است. مارها از زبانشان برای تشخیص بوهای مختلف استفاده كرده و بین یك طعمه یا دشمن مرگبار تفاوت قائل شده و در عین حال در هنگام جفت‌گیری مار ماده گونه خود را تشخیص دهند.در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)  نگاهی كوتاه به چند مار خطرناک جهان

 

http://files.afghanpaper.com/pics/201004/201004071334161996.jpg

تصویر دیدنی یك مار كولوور كه زبانش را بیرون آورده است. زبان دو شاخه مارها عامل اصلی بقای این موجودات است. مارها از زبانشان برای تشخیص بوهای مختلف استفاده كرده و بین یك طعمه یا دشمن مرگبار تفاوت قائل شده و در عین حال در هنگام جفت‌گیری مار ماده گونه خود را تشخیص دهند.

در ادامه مطلب(نظر یادتون نره) ]]>
خوشگلترین گربه های جهان 2011-08-13T16:31:50+01:00 2011-08-13T16:31:50+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/21 payam khatabakhsh در صورتی که هرکدام از عکس ها باز نشد .. روی خود عکس کلیک راست کرده و گزنیه Show Pictuer را بزنید بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره) عکس های خوشگل از گربه های نقاشی شده(فریبنده)

در صورتی که هرکدام از عکس ها باز نشد .. روی خود عکس کلیک راست کرده و گزنیه Show Pictuer را بزنید بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره) ]]>
پنج مارمولکی که بهترین مارمولک های خانگی دنیا هستند 2011-08-12T13:38:51+01:00 2011-08-12T13:38:51+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/19 payam khatabakhsh روز به روز به محبوبیت خزندگان در صنعت حیوانات خانگی و پت شاپ ها افزودی میشود.واژه ی مارمولک به عنوان مترادفی برای رده ی لاسرتیلیا از دسته ی خزندگان که شامل مارها نمیشود شناخته شده است.مارمولک ها عموما حیواناتی فلس دار و چهار پا هستند، به جز کزم های تنبل که پاهایشان را طی تکاملشان از دست داده اند. گوناگونی وسیعی از خزندگان وجود دارد : چیزی حدود بیش از پنج هزار گونه از خزندگان در سرتاسر جهان به غیر از مناطق یخ زده ی قطبی وجود دارد، و فقط تعداد محدودی از آنها در صنعت پت شا روز به روز به محبوبیت خزندگان در صنعت حیوانات خانگی و پت شاپ ها افزودی میشود.واژه ی مارمولک به عنوان مترادفی برای رده ی لاسرتیلیا از دسته ی خزندگان که شامل مارها نمیشود شناخته شده است.مارمولک ها عموما حیواناتی فلس دار و چهار پا هستند، به جز کزم های تنبل که پاهایشان را طی تکاملشان از دست داده اند.
گوناگونی وسیعی از خزندگان وجود دارد : چیزی حدود بیش از پنج هزار گونه از خزندگان در سرتاسر جهان به غیر از مناطق یخ زده ی قطبی وجود دارد، و فقط تعداد محدودی از آنها در صنعت پت شاپ ها وجود دارند.هرچند، با گذشت زمان دامنه ی این گوناگونی گونه های موجود وسیعتر و وسیعتر خواهد شد، هرچند که تمام آنها برای آنهایی که در زمینه ی کار با خزندگان تازه کار هستند مناسب نخواهند بود.


بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)
]]>
تصاویر جالب از بزرگترین درختان کره ی زمین(سکویا) 2011-08-11T09:10:16+01:00 2011-08-11T09:10:16+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/16 payam khatabakhsh بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)sherman1.jpg

بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)

]]>
شکار بزرگترین کوسه ی سفید دنیا 2011-08-11T08:57:47+01:00 2011-08-11T08:57:47+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/15 payam khatabakhsh به نقل از خبرگزاری مهر، این کوسه 5.5 متری نر غول پیکر در پاییز سال 2009 در جزیره گوئادالوپ مکزیک مشاهده شد و توانست رکورد پیشین محققان از بزرگترین کوسه سفید، کوسه سفید ماده ای 5.1 متری به نام "کیمل" را شکسته و رکورد جدیدی به ثبت برساند. رکورد دار جدید "آپاچی" نام داشته و وزنی برابر دو تن دارد. زمانی که محققان این کوسه را با دشواری های فراوان ناشی از تقلای این جاندار غول پیکر به روی عرشه کشتی تحقیقاتی خود منتقل کردند برچسبهای ردیاب ماهواره ای را به بدن او وصل کرده، نمون به نقل از خبرگزاری مهر، این کوسه 5.5 متری نر غول پیکر در پاییز سال 2009 در جزیره گوئادالوپ مکزیک مشاهده شد و توانست رکورد پیشین محققان از بزرگترین کوسه سفید، کوسه سفید ماده ای 5.1 متری به نام "کیمل" را شکسته و رکورد جدیدی به ثبت برساند.

رکورد دار جدید "آپاچی" نام داشته و وزنی برابر دو تن دارد. زمانی که محققان این کوسه را با دشواری های فراوان ناشی از تقلای این جاندار غول پیکر به روی عرشه کشتی تحقیقاتی خود منتقل کردند برچسبهای ردیاب ماهواره ای را به بدن او وصل کرده، نمونه خون جاندار را گرفته و دوباره او را در آب اقیانوس رها کردند. به گفته محققان بدن این جاندار سرتاسر پوشیده از زخم بوده است.

در جهان ماهی های غول پیکر، معمولا ماهی های ماده ابعادی بزرگتر از ماهی های نر دارند زیرا برای حمل نوزادان خود به حجم بیشتری نیاز دارند. با اینهمه محققان معتقدند حضور کوسه ای به بزرگی آپاچی در میان کوسه های ماده امری غیر عادی نیست، زیرا با وجود اینکه آپاچی کوسه ای عظیم الجثه است اما عظیم ترین کوسه ای نیست که ساکن اقیانوس ها است.

شکار بزرگترین کوسه 

سفید دنیا(+عکس )

ارزش واقعی آپاچی به ابعاد بزرگ بدن این جاندار نیست بلکه به تاثیر این جاندار در کمک کردن به کشف اسرار پیچیده رفتارهای کوسه های سفید بزرگ است. از این رو محققان با نصب برچسبهای ردیاب به بدن آپاچی اکنون این ماهی غول پیکر را تحت نظر گرفته اند تا ببینند به کجا سفر می کند.

برای مثال مطالعات اخیر نشان می دهند کوسه های سفید اقیانوس آرام در نقاطی ویژه در نزدیکی سواحل تجمع می کنند و سپس برای خوردن غذا به سمت "کافه ای" در مرکز اقیانوس حرکت می کنند. این جانداران معمولا پس از صرف غذا دوباره به همان نقطه ای که در آن تجمع کرده بودند باز می گردند.

بر اساس گزارش نشنال جئوگرافیک، البته این رفتار در حد یک فرضیه در مورد کوسه ها عنوان شده و در صورتی که آپاچی رفتاری متفاوت از خود بروز دهد، این فرضیه رد خواهد شد. به طور کلی نشانه گذاری کوسه ها برای بررسی مسیرهایی که طی می کنند می تواند به فعالان محافظت از گونه های زیستی برای جلوگیری از منقرض شدن گونه ها کمک کند.

]]>
مراسم خوردن فیل در آفریقا 2011-08-11T07:42:29+01:00 2011-08-11T07:42:29+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/13 payam khatabakhsh بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)

بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)
]]>
درباره ی وبلاگ 2011-08-11T07:22:54+01:00 2011-08-11T07:22:54+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/12 payam khatabakhsh با سلام این وبلاگ به تازگی تشکیل شده و تا روزهای آینده کامل میشود.در این وبلاگ اطلاعات مفیدی از جانداران مختلف در اختیار شما بازدیدکنندگان قرار می گیرد.بقیه ی مطالب در پایین وبلاگ در صفحات بعد قرار دارد                     (تعداد کل صفحات:2)      1   2)>>>>>>>>>>اعلام آمادگی برای تبادل لینک<<<<< با سلام این وبلاگ به تازگی تشکیل شده و تا روزهای آینده کامل
میشود.

در این وبلاگ اطلاعات مفیدی از جانداران مختلف در اختیار شما بازدیدکنندگان قرار می گیرد.

بقیه ی مطالب در پایین وبلاگ در صفحات بعد قرار دارد                     (تعداد کل صفحات:2)      1   2)


>>>>>>>>>>اعلام آمادگی برای تبادل لینک<<<<<<<<<<
اول شما منو با نام (کمیاب ترین اطلاعات جانداران)لینک کنید
بعد به من اطلاع دهید تا شما را لینک کنم

                                                                            با تشکر
]]>
عکس های شگفت انگیز از عجیب ترین حیوانات دنیا 2011-08-10T23:41:02+01:00 2011-08-10T23:41:02+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/11 payam khatabakhsh عجیب ترین حیوانات دنیا بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)


عجیب ترین حیوانات دنیابقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره) ]]>
مورچه بولداگ، خطرناکترین مورچه جهان 2011-08-10T18:27:20+01:00 2011-08-10T18:27:20+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/10 payam khatabakhsh بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)

بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)
]]>
گیاهان شکارچی 2011-08-10T18:19:47+01:00 2011-08-10T18:19:47+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/9 payam khatabakhsh بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)

523
 Post گیاهان شکارچی

بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره) ]]>
بزرگترین و کوچکترین گل دنیا 2011-08-10T18:09:58+01:00 2011-08-10T18:09:58+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/8 payam khatabakhsh محیط زیست&nbsp;&gt;&nbsp;گیاهان &nbsp;-&nbsp;همشهری آنلاین-هلن صدیق بنای:می‌توانید بزرگترین و کوچکترین گل روی این کره خاکی را تجسم کنید؟ بزرگترین گل دنیا بزرگترین گل مربوط به گیاه عجیبی است که زرآوند یا زنبق بدبو (Rafflesia arnoldii) نام دارد. این گیاه در جنگل‌های آسیایی مانند؛&nbsp;اندونزی، مالزی،&nbsp;تایلند، فلیپین و...رشد می کند. گل برگ‌های&nbsp;این گل&nbsp;نارنجی و محیط زیست > گیاهان  - همشهری آنلاین-هلن صدیق بنای:
می‌توانید بزرگترین و کوچکترین گل روی این کره خاکی را تجسم کنید؟

بزرگترین گل دنیا

بزرگترین گل مربوط به گیاه عجیبی است که زرآوند یا زنبق بدبو (Rafflesia arnoldii) نام دارد.

این گیاه در جنگل‌های آسیایی مانند؛ اندونزی، مالزی، تایلند، فلیپین و...رشد می کند. گل برگ‌های این گل نارنجی و قهوه‌ای با خال‌های سفید است.

بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)

]]>
کشنده ترین لاک پشت 2011-08-10T11:11:28+01:00 2011-08-10T11:11:28+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/6 payam khatabakhsh بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)


بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره) ]]>
پلاتی پوس(عجیب ترین پستاندار دنیا) 2011-08-10T11:01:38+01:00 2011-08-10T11:01:38+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/5 payam khatabakhsh اسرار ژنتیکی پلاتیپوس(عجیب ترین پستاندار دنیا باز شد) تیمی چند ده نفره از دانشمندان آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی موفق شدند کدهای ژنتیکی «پلاتیپوس» را که با منقاری اردکی یکی از عجیب ترین موجودات زمین به شمار می‌رود را رمزگشایی کنند.&nbsp;&nbsp; این حیوان متعلق به یکی از شاخه های اولیه خانواده پستانداران است و مانند آنها پوشیده از پر است و شیر می دهد، با این حال مثل خزندگان تخم می گذارد &nbsp; &nbsp;&nbsp; بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره) اسرار ژنتیکی پلاتیپوس(عجیب ترین پستاندار دنیا باز شد)

تیمی چند ده نفره از دانشمندان آمریکایی، انگلیسی و استرالیایی موفق شدند کدهای ژنتیکی «پلاتیپوس» را که با منقاری اردکی یکی از عجیب ترین موجودات زمین به شمار می‌رود را رمزگشایی کنند. 
  این حیوان متعلق به یکی از شاخه های اولیه خانواده پستانداران است و مانند آنها پوشیده از پر است و شیر می دهد، با این حال مثل خزندگان تخم می گذارد

 


  


بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)
]]>
مارماهی 2011-08-10T10:42:57+01:00 2011-08-10T10:42:57+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/4 payam khatabakhsh ماهیان Spiny ( خاردار ) كه به مار ماهیان مرداب نیز مشهورند، از اعضاء خانواده Mastacembelidae هستند. آنها در كشورهای هند, پاكستان, سری لانكا, بنگلادش, نپال, میانمار, تایلند, مالزی, ویتنام و اندونزی پراكنش یافته اند. مارماهیان خاردار, مار ماهیان حقیقی نیستند اما به دلیل شباهت آنها به مار ماهی به این نام خوانده می شوند.بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)

http://media-2.web.britannica.com/eb-media/77/32577-004-2B551373.jpg


بقیه در ادامه مطلب(نظر یادتون نره)
]]>
ماهی پرنده 2011-08-10T10:36:30+01:00 2011-08-10T10:36:30+01:00 tag:http://jandaran.mihanblog.com/post/3 payam khatabakhsh ماهی‌های پرنده مطالعه ماهی‌های پرنده درون تونل هوا نشان می‌دهد که آن‌ها بهتر از حشرات و به خوبی پرنده‌ها روی هوا سر می‌خورند. آن‌ها می‌توانند تا 40 ثانیه در هوا بمانند و با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت پرواز کنند.به گزارش خبر آن لاین ؛ شاید خیلی از ما چه در واقعیت و چه به طور غیرمستقیم ماهی‌های پرنده را دیده باشیم. ماهی‌های پرنده به راحتی از آب بیرون می‌آیند و گاهی حتی تا 40 ثانیه بیرون از آب حرکت می‌کنند. آن‌ها در این زمان می‌توانند تا 400 متر را با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت بپیمایند. ماهی‌های پرنده
ماهی های پرنده

مطالعه ماهی‌های پرنده درون تونل هوا نشان می‌دهد که آن‌ها بهتر از حشرات و به خوبی پرنده‌ها روی هوا سر می‌خورند. آن‌ها می‌توانند تا 40 ثانیه در هوا بمانند و با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت پرواز کنند.

به گزارش خبر آن لاین ؛ شاید خیلی از ما چه در واقعیت و چه به طور غیرمستقیم ماهی‌های پرنده را دیده باشیم. ماهی‌های پرنده به راحتی از آب بیرون می‌آیند و گاهی حتی تا 40 ثانیه بیرون از آب حرکت می‌کنند. آن‌ها در این زمان می‌توانند تا 400 متر را با سرعت 70 کیلومتر بر ساعت بپیمایند. اما واقعا می‌توان اسم این حرکت را پرواز گذاشت؟ یعنی حرکت ماهی‌های پرنده بر فراز سطح آب،‌ مانند پرواز پرنده‌ها است؟

ماهی های پرنده

طبق همین گزارش  ساینس‌دیلی و وایرد، دو محقق کره‌ای بر آن شدند تا در مورد این سوال تحقیق کنند. آن‌ها دردسر فراوانی را متحمل شدند تا بالاخره توانستند 5 ماهی پرنده تقریبا هم‌اندازه را برای مطالعه با خود به آزمایشگاه ببرند.

آن‌ها ماهی‌های پرنده را در تونل هوا مطالعه کردند، در حالت‌ها و زاویه‌های مختلف، حرکت و سرعت آن‌ها را بررسی نمودند و نتیجه برایشان اعجاب‌آور بود. به گفته این محققین، ماهی‌های پرنده بهتر از حشرات و به خوبی پرنده‌ها روی هوا سر می‌خورند.

ماهی های پرنده

آن‌ها وقتی موازی سطح حرکت می‌کنند، سرعتشان بیشتر است‌،‌ درست همان‌ کاری که در طبیعت هم انجام می‌دهند. به علاوه، وقتی بالای یک سطح پرواز می‌کنند، نسبت به وقتی که در هوا رها باشند، سرعت بیشتری دارند. جالب‌تر این که وقتی سطح زیرین آب باشد و نه ماده‌ای جامد، سرعت آن‌ها باز هم بیشتر می‌شود.

اگرچه دقیقا روشن نیست که چرا، اما ظاهرا پرواز روی سطح آب و موازی با آن، بهترین حالت پرواز ماهی‌های پرنده است. خب، ظاهرا خودشان هم این واقعیت را به خوبی می‌دانند!

]]>